Укладка і догляд

Play Video

Необхідний інструмент і пристосування.

При роботі з дошка з ДПК застосовуються ті ж прийоми і інструменти, що і при роботах з деревиною твердих порід. При пилянні використовуються пилки з загартованим лезом або побідитовими зубами. По можливості це: електрична дриль або шуруповерт, ручна дискова пила, викрутки, рівень, молоток, будівельна рулетка.

Увага: При укрученні шурупів засверловка свердлом меншого діаметру обов’язкове!

З матеріалом на основі ДПК, ви можете сміливо здійснювати найсміливіші ідеї.

1. Підстава для тераси.

Підстава тераси повинно знаходитися на міцній основі. В якості основи може служити бетонну основу, цементна стяжка, ущільнена щебенево-піщана подушка, несучі металеві чи дерев’яні балки відповідного перерізу, будь-яку іншу рівну тверду поверхню, покриту матеріалом з штучного волокна, яка перешкоджає проростанню бур’янів. При необхідності слід створити подушку здатну нести навантаження.

При влаштуванні настилу з декинга необхідно продумати систему водовідведення дощових і ґрунтових вод. Бажано передбачити ухил підстави не менш 1% (1 см на кожні 1 м довжини) для відведення води в зручну сторону. Не допускати скупчення стоячої води під настилом.

2. Укладання каркаса з лаг для монтажу настилу.

Дошки укладаються і кріпляться на лагах, які також виготовлені з ДПК. Як правило, терасові дошки укладаються перпендикулярно лагів, з максимальним відстань між центральними осями сусідніх лад рівним 30 див. В місцях з інтенсивним проходом відстань по осях зменшується.

Компенсаційний зазор між лагами стикування по довжині повинен бути не менше 5 мм, Відстань лад від стін, огорож, бордюрів, опор, водостічних труб та ін. повинен становити не менше 20 мм.

Для забезпечення стоку дощової та талої води, лаги укладають паралельно напрямку спуску. В іншому випадку, необхідно передбачити систему відведення води за допомогою підняття лад опор. Лаги можуть бути покладені під будь-яким кутом по відношенню до терасної дошки. Також необхідно залишати розрив лад перпендикулярно поверхні стоку води. Інтервал між опорами лад у разі укладання на бетонну плиту становить не більше 300 мм. При діагональному укладанні або при високих навантаженнях терасної дошки інтервал укладання лаг необхідно зменшити.

Для забезпечення належної вентиляції тераси, лаги можна укладати на опори.

Торці терасної дошки обов’язково повинні лежати на лагах, тому необхідно передбачити одну опорну лагу на кожен кінець дошки або в місцях з’єднання укладаються дві лаги.

Можливі варіанти укладання терасної дошки і відповідно лад під них, в залежності від вашого вибору облаштування тераси.

Лаги кріпляться до основи будь-якими кріпильними елементами, з урахуванням лінійного подовження матеріалу.

При проведенні робіт з укладання та кріплення лаг необхідно враховувати наступні правила:

  • а) необхідно забезпечити достатню циркуляцію повітря під настилом.
  • б) не допускати прямого контакту елементів конструкції з грунтом або трав’яним покриттям
  • в) обов’язково слід враховувати розширення по довжині і ширині всіх елементів конструкції зумовлена перепадом температур і вологості в процесі експлуатації.

3. Монтаж терасної дошки.

Перед укладанням необхідно дошки витримати протягом 24 годин на відкритому повітрі.

  • а) Укладання дощок слід починати від стіни або інших нерухомих конструкцій.
  • б) Дошки кріплять до лаг кліпсами. Кліпса забезпечує поздовжній зазор між дошками, який може змінюватися залежно від температури навколишнього середовища. Кліпси вставляються в паз дошки і кріпляться саморізами в спеціальний поглиблення по центру лаги. При цьому саморізи закручуються з мінімальним можливим зусиллям на шуруповерти. Дошки необхідно кріпити до кожної точки опори. Після цього вставляється наступна дошка.
  • в) В довжину дошки укладаються з зазором між торцями 5 – 10 мм. Для однакової відстані для всіх дощок використовуйте клини. НА місцях стиків торців кожна дошка має своє кріплення. При влаштуванні покриття з ДПК на великих площах рекомендується використовувати укладання дошки «в розбіг», за якої кожен наступний ряд дощок зміщений по відношенню до попереднього на половину довжини дошки.
  • г) Спочатку після укладання, залиште кінці дощок виступають за краї тераси. Після того, як вся терасна дошка закріплена, з допомогою дискової пилки підрівняйте краю.

4. Фінішна обробка країв настилу.

Краї настилу можна закрити куточком з дпк. При цьому кріпити декоративні елементи оздоблення можна тільки на нерухомі обмежувачі.

Після укладання настилу необхідно змити поверхню водою, щоб видалити пил, що утворюється при збірці.

5. Поширені помилки при монтажі.

  • не дотримання вентиляційних зазорів і рекомендацій для відведення дощової або талої води;
  • установка лад без дотримання компенсаційних зазорів;
  • з’єднання і установка терасових дощок без дотримання компенсаційних зазорів;
  • укладання дощок чи лаг впритул до стін, парканів та інших перешкод;
  • не зроблені дренажні отвори для запобігання застою води всередині;
  • надмірне зусилля при затягуванні (закрутки) гвинтів в кліпси;

Увага!!!

Дошки з композитного матеріалу не підходять для використання в наступних місцях:

1. Сирі і закриті місця без доступу сонячного світла і вітру, інакше може з’явитися цвіль. Не допускається експлуатація виробів, якщо вони, при цьому, постійно знаходяться у воді.

2. Місця, де температура змінюється часто (занадто висока і занадто низька), наприклад, парилка в сауні або лазні, морозильні або холодильні камери на складах. В іншому випадку, при різкій і частій зміні температури, може статися деформація. Не допускається нагрівання виробів будь-яким способом температури понад 80 С°.

В процесі експлуатації терасної дошки ДПК на відкритих площах допускається незначне природне вицвітання під дією сонячного світла. Зміна кольору – це процес, що відбувається з кожним видом деревини.