Монтаж та догляд

Play Video

Необхідний інструмент та пристосування.

Працюючи з дошками з ДПК застосовуються самі прийоми і інструменти, як і під час роботи з деревиною твердих порід. При пилянні використовуються пилки із загартованим лезом або переможними зубами. По можливості це: електричний дриль або шуруповерт, дискова пилка, викрутки, рівень, молоток, будівельна рулетка.

Увага: При вкручуванні шурупів засвердлювання свердлом меншого діаметра обов’язкове!

З матеріалом на основі ДПК, ви можете сміливо здійснювати найсміливіші ідеї.

1. Основа для тераси.

Основа тераси повинна бути на міцній поверхні. Як основа може служити:
– бетонне покриття;
– цементна стяжка;
– ущільнена щебенево-піщана подушка;
– несучі металеві або дерев’яні балки відповідного перерізу;
– інші рівні тверді поверхні, покриті матеріалом, що перешкоджає проростанню бур’янів і здатні нести розрахункове навантаження

При влаштуванні настилу з декінгу необхідно продумати систему водовідведення дощових та ґрунтових вод. Бажано передбачити ухил основи не менше 1% (1 см на кожні 1 м довжини) для відведення води у зручну сторону. Не допускати скупчення стоячої води під настилом.

2. Укладання каркасу з лаг для монтажу настилу.

Дошки укладаються та кріпляться на лагах, які також виготовлені з ДПК. Як правило, терасні дошки укладаються перпендикулярно лагам, з максимальною відстань між центральними осями сусідніх лаг дорівнює 30 см. У місцях з інтенсивним проходом відстань по осях зменшується.

Компенсаційний зазор між лагами стикування по довжині має бути не менше 5 мм. Відстань лаг від стін, парканів, бордюрів, опор, водостічних труб тощо має становити не менше 20 мм.

Для забезпечення стоку дощової та талої води, лаги укладають паралельно напрямку спуску. В іншому випадку необхідно передбачити систему відведення води за допомогою підняття лаг опор. Лаги можуть бути укладені під будь-яким кутом по відношенню до терасної дошки. Також необхідно залишати розрив лаг перпендикулярно ухилу стоку води. Інтервал між опорами лаг у разі укладання бетонної плити становить не більше 300 мм. При діагональному укладання або при високих навантаженнях терасної дошки інтервал укладання лаг необхідно зменшити.

Для забезпечення належної вентиляції тераси можна укладати лаги на опори.

Торці терасної дошки обов’язково повинні лежати на лагах, тому необхідно передбачити одну опорну лагу на кожен кінець дошки або в місцях з’єднання укладаються дві лаги.

Можливі варіанти укладання терасної дошки і відповідно лаг під них, залежно від вашого вибору облаштування тераси.

Лаги кріпляться до основи будь-якими елементами кріплення, з урахуванням лінійного подовження матеріалу.

При проведенні робіт з укладання та кріплення лаг необхідно враховувати такі правила:

 • а) необхідно забезпечити достатню циркуляцію повітря під настилом.
 • б) не допускати прямого контакту елементів конструкції з ґрунтом або трав’яним покриттям
 • в) обов’язково слід враховувати розширення по довжині та ширині всіх елементів конструкції обумовлене перепадом температур та вологості в процесі експлуатації.

3. Рекомендації щодо вибору профілю ДПК для різних експлуатаційних умов.
Для приватних домоволодінь з невисокою прохідністю рекомендується укладати профіль із колекції Lite, Premium 3D, Private new 3D.
Для комерційних терас, з невисокою прохідністю, рекомендовано використовувати Classic, Classic 3D, Ultra 3D.
Для терас комерційного використання в місцях з високою прохідністю рекомендуємо використовувати Professional 3D, Ultra 3D.
Профілі 3D рекомендується укладати лицьовою стороною з текстурою дерева.

4. Монтаж терасної дошки.

Перед укладанням необхідно дошки витримати протягом 24 годин на свіжому повітрі.

  • а) Укладання дощок слід починати від стіни або інших нерухомих конструкцій.
  • б) Дошки кріпляться до лагів кліпсами. Кліпса забезпечує поздовжній зазор між дошками, який може змінюватись в залежності від температури навколишнього середовища. Кліпси вставляються в паз дошки і кріпляться шурупами в спеціальне заглиблення по центру лаги. При цьому шурупи закручуються з мінімальним можливим зусиллям на шуруповерті. Дошки необхідно кріпити до кожної точки опори. Після цього вставляється дошка.
  • в) У довжину дошки укладаються із зазором між торцями 5 – 10 мм. Для однакових відстаней для всіх дощок використовуйте клини. На місцях стиків торців кожна дошка має своє кріплення. При влаштуванні покриття з ДПК на великих площах рекомендується використовувати укладання дошки «в розбіжність», при якій кожен наступний ряд дощок зміщений по відношенню до попереднього довжини дошки.
  • г) Спочатку після укладання, залиште кінці дощок, що виступають за краї тераси. Після того, як вся терасна дошка закріплена, за допомогою дискової пилки підрівняйте краї.

*Профіль (дошка/фасаду та ін.) виготовляється з допуском по довжині -4/+9 мм.
Незначне перевищення довжини профілю не є шлюбом, оскільки це не впливає на якість профілю та подальшу його експлуатацію.

5. Монтаж дошки з урахуванням допустимого вигину терасної дошки.

Поздовжній вигин (до 10 мм на довжині 1 м) профілю не є дефектом (це специфіка виробництва). На якість монтажу та подальшу експлуатацію профілю не впливає, так як дошка легко фіксується кліпсами та набуває рівної форми.

Вигин (до 5 мм на довжині 1 м) профілю не є дефектом (це специфіка виробництва). При такому згинанні дошка повинна бути укладена малюнком в одному напрямку. Перша дошка кріпиться за рівнем і існуючий вигин підтискається кліпсами. Наступні дошки кріпляться також.


Спосіб монтажу при вигинанні.

6. Фінішне оздоблення країв настилу.

Краї настилу можна закрити куточком із дпк. При цьому кріпити декоративні елементи оздоблення можна лише на нерухомі обмежувачі.

Зверніть увагу!
Кутник 40*40 можливий с похибкою ±2мм сторін. Рекомендація при монтажі, звернуту увагу на розмір сторін кутників, щоб край був рівний.

Дошки з композитного матеріалу не підходять для використання у наступних місцях:

1. Сирі та закриті місця без доступу сонячного світла та вітру. Інакше може з’явитися пліснява. Не допускається експлуатація виробів, якщо вони постійно знаходяться у воді..

2. Місця, де температура змінюється часто (занадто висока і дуже низька), наприклад, парильня в сауні чи лазні, морозильні або холодильні камери на складах. В іншому випадку, при різкій і частій зміні температури, може статися деформація. Не допускається нагрівання виробів будь-яким способом понад температуру 80°.

7. Стабілізація кольору терасної дошки

У процесі експлуатації терасної дошки ДПК на відкритих площах допускається незначна природна стабілізація кольору під впливом сонячного світла. Стабілізація кольору – це процес, що відбувається з кожним видом деревини. Цей процес відбувається протягом перших 2-16 тижнів експлуатації. Цей процес не впливає на якість та довговічність виробу. У процесі природної стабілізації колір дошки стає світлішим, що надає їй природного характерного для неї кольору.

8. Догляд за терасною дошкою з дерево-полімерного композиту

Як і будь-який інший об’єкт, що використовується на відкритому повітрі, терасна дошка потребує періодичного очищення. Для забезпечення гарного зовнішнього вигляду терасної дошки її періодично можна мити теплою мильною водою, після чого змити мильну воду.

   • Жирні плями – від масла, соусів або кетчупів прибирати відразу ж, використовуючи миючі засоби, що знежирюють. Після цього покриття потрібно ретельно вимити теплою водою.
   • Іржаві плями ефективно видаляються мильною водою з губкою (можна використовувати пральний порошок без ефекту відбілювання) після чого настил потрібно ретельно вимити теплою водою. Для запобігання появі іржі потрібно виключити контактування терасної дошки з металом (ніжками меблів, лавок тощо), використовуючи пластикові ковпачки, захисні килимки або спеціальні повсті наклейки.
   • Сніг – необхідно забирати з терасної дошки пластиковими лопатками, інакше можна подряпати поверхню. Також не можна використовувати при видаленні льоду колючі інструменти на зразок льодоруба або брухту. Вони пошкодять покриття, зробивши його непридатним для експлуатації.
   • Щоб уникнути появи цвілі, слід завжди містити настил у чистоті: мити його по закінченню сезону пилку, забезпечувати вентиляцію навколо покриття і уникати прямих скидів води на нього (наприклад, з даху будівлі).

Рекомендується використовувати: екологічно чисті очищувачі, що не містять шкідливих хімічних речовин (відбілювачів, аміаку, органічних сполук). Вони ефективно видаляють плісняву, плями жиру та інші забруднення.

Не рекомендується використовувати жорстку воду, оскільки вона містить розчинені солі лужноземельних металів (так званих «солей жорсткості» — кальцій, магній) Це може призвести до появи білого нальоту на терасній дошці. У таких випадках використовують установки та фільтри пом’якшення води.